sales@ipsturk.com
  info@ipsturk.com
چرا ترکیه ؟

یک - همسایه ایران است و برای مراودات کاری و تجاری و سفر کم هزینه و نزدیک و قابل دسترسی راحت با هواپیما و زمینی می باشد و می توانید به راحتی با اتومبیل شخصی خود به ترکیه یا از ترکیه به ایران سفرکنید و بستگان و اقوام خود را نیز آسانتر ملاقات کنید. جاده های ترکیه بسیار مناسب و عموما" سبز و زیبا بوده و سفر زمینی و هوایی در ترکیه آسان و ارزان است.
دو - در حال حاضر واحد پولی ترکیه نسبت به سایر ارز ها برای خرید ارزان است.
سه - مردم ترکیه از لحاظ فرهنگی و عادات خانوادگی بسیار به فرهنگ ایرانی نزدیک هستند.
چهار- مردم ترکیه برای ایرانیان همیشه احترام خاصی قائلند و در ادارات برخورد بسیار محترمانه ای با ایرانیان دارند و سعی می کنند در کمترین وقت بهترین سرویس را ارائه دهند.
پنج - در ترکیه آزادی کامل اجتماعی در اختیار همه است.
شش - قیمت ملک در ترکیه از ایران ارزانتر است یعنی اگر در تهران با سیصد میلیون تومان یک آپارتمان ده سال ساخت کوچک در نیمه مرکزی شهر تهران به پائین قابل خرید باشد در مقابل با همان پول در آنتالیا یک آپارتمان نوساز 140 متری در منطقه خوب می توان خرید کرد.
هفت - بخشی از ترکیه در خاک اروپا قرار دارد و بین سال 2018 تا 2020 ترکیه جزو اتحادیه اروپا خواهد شد. این یعنی ایران با اروپا هم مرز خواهد شد و البته فرصتی است برای کسانی که در ترکیه قبل از این قضیه مالک و مقیم شوند چون بعد از این جریان برای ورود به ترکیه باید ویزای شینگن تهیه کنید و طبعا" چون بعد از 2019 پاسپورت می گیرید پاسپورت ترک شما شینگن خواهد بود .
هشت - بعد از اتصال ترکیه به شینگن ارزش لیر سه برابر و واحد پولی به یورو تبدیل می گردد یعنی ارزش سرمایه شما در ترکیه بزودی سه برابر و ملیت شما اروپایی ترک شده و در محدوده شینگن به راحتی و بدون محدودیت در تمام اروپا می توانید زندگی و کار کنید.
نه - در سال 2013 اتحادیه اروپا و ترکیه توافقنامه ای امضا کردند که از سال آینده شهروندان ترکیه می توانند بدون ویزا به اروپا سفرکنند و این آغازی است برای تبادلات اولیه و آماده سازی اتصال ترکیه به اروپای شینگن.
ده - همین امروز که شما در ترکیه مالک یک ملک می شوید و سند به نامتان می شود با داشتن سند ترکیه به هر سفارتی که در ترکیه مراجعه کنید از جمله امریکا کانادا استرالیا و سفارت های اروپایی در یک پروسه کوتاه و آسان و بدون هیچ هزینه ای می توانید ویزای آن کشورها را هر چند بار که بخواهید به راحتی برای اعضای خانواده بدست آورید و از پرداخت هزینه های گزاف به وکلای مهاجرت و انتظار طولانی برای ویزای امریکا و غیره برای همیشه خلاص شوید.

موقعیت جغرافیایی

کشورترکیه در نیمکره شمالی و درنقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا می باشد.این کشور در جنوب شرقی قاره ی اروپا و درجنوب غربی قاره ی آسیای میانه قرارداشته و بین 5/36 و 42 درجه عرض شمالی و 26 و 45 درجه طول شرقی در نیمکره شمالی قرار گرفته است ، سرزمین ترکیه به شکل مستطیلی قابل تصور بوده که طول آن از شرق تا غرب 1660 کیلومتر و عرض آن بطور متوسط 550 کیلومتر می باشد. شکل هندسی منحصربه فرد ترکیه تأثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی این کشور ایفا کرده است.آسیای صغیریاهمان آسیای کوچک اصطلاحی جغرافیایی است که بیشتر نویسندگان اروپایی در نوشته های خود درمورد به ترکیه بکار می برند. موقعیت جغرافیایی ترکیه باعث شده تابه صورت پلی میان دو قاره آسیا و اروپا قراگیرد؛ این کشور باداشتن گذرگاه های بسفر و داردانل به مثابه شاهراهی از اروپا به کشورهای مسلمان بوده و عکس این قضیه هم صادق می باشد. موقعیت جغرافیایی ترکیه این امکان را بوجود آورده که نقش دروازه بان بخش اروپایی اتحاد شوروی سابق را بازی کرده وموجب عضویت این کشور در پیمان دفاعی آتلانتیک شمالی(ناتو)گردد. موقعیت خاص جغرافیایی ترکیه به عنوان پلی میان آسیا و اروپا در خلال هردو جنگ جهانی نیز, ازاهمیت ویژه ای برخورداربود.اتحاد امپراطوری عثمانی با کشور آلمان در خلال جنگ جهانی اول خطر بسیار مهمی بر امپراطوری انگلستان ازجهت دستیابی به هندوستان به حساب می آمدونیز بی طرفی ترکیه در خلال جنگ جهانی دوم سبب شد که کشورهای محوری نتوانند به صورت گسترده به کانال سوئزدسترسی بیابند؛امروزه نیز ترکیه به علت موقعیت ممتاز جغرافیایی  خودنقش اساسی و تعیین کننده ای را در منطقه ایفا میکند.

 ترکیه بامساحتی درحدود 578/814 کیلومتر مربع (کمتر از نصف مساحت ایران) سی و پنجمین کشور جهان محسوب می گردد.ترکیه از شمال با کشورهای مشترک المنافع با 610 کیلومتر ، در شرق با جمهوری اسلامی ایران با454 کیلومتر ، با عراق 331 کیلومتر در جنوب با سوریه 877 کیلومتر در قسمت غربی با یونان 212 کیلومتر با بلغارستان 269 کیلومتر مرزهای مشترک دارد. ترکیه از سه جهت توسط دریای سیاه در شمال ، دریای مدیترانه درجنوب ، دریای ازه در غرب احاطه شده است. در شمال غربی دریای داخلی مهمی بنام دریای مرمره وجود دارد که این دریا از سمت شمال به وسیله تنگه بسفر به دریای سیاه و از طریق تنگه داردانل به دریای اژه متصل می گردد. این دو تنگه دریای سیاه را به دریای آزاد متصل می نمایند. دریای مرمره منطقه ای در حدود 11350 کیلومتر را در بر می گیرد.در دریاهای مرمره و اژه جزایر متعددی وجود دارند که متعلق به ترکیه میباشند . بعضی از آنها عبارتند از : جزایر مرمره در دریای مرمره و ایمیرس در در دریای ازه و ...

پایتخت ترکیه شهر آنکارا بوده و از شهرهای مهم آن میتوان به استانبول ، ازمیر ، آدانا ، بورسا، ارزروم، قونیه، آنتالیا ، اورفا ، وان و... اشاره کرد. استانبول و تکیرداغ در قسمت اروپایی ترکیه وزنگولداق ، سینوپ و طرابوزان در بخش آسیایی ,از بنادر مهم ترکیه محسوب میشوند . بنادر مرسین و آلانیا و انطاکیه درساحل دریای مرمره، ازمیر؛ آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه وایرالیک در ساحل دریای ازه از بنادر مهم کشورترکیه می باشند.

 ترکیه به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می شود:

منطقه آناتولی شرقی (Dogu Anadolu) که مناطق شرقی ترکیه را دربرگرفته ومرتفع ترین ناحیه ی ترکیه می باشد.آب وهوای این منطقه معتدل قاره ای است.کوه آرارات بلندترین کوه ترکیه دراین منطقه قرار دارد. منطقه آناتولی مرکزی (Ic Anadolu) درمرکزترکیه قرار دارد.آب و هوای این ناحیه نیمه خشک قاره ای است و معمولا در طول سال ,بارندگی در این منطقه کم می باشد.آنکارا پایتخت ترکیه در این منطقه قراردارد. منطقه دریای سیاه (Karadeniz) شامل مناطق ساحلی شمال کشور بوده ودرجنوب دریای سیاه قراردارد.آب وهوای این منطقه , اقیانوسی می باشد.در ساحل,تابستانها گرم ومرطوب وزمستان ها سرد ومرطوب است ودر مقایسه با مناطق دیگر ترکیه بیشترین میزان بارندگی را درطول سال دارد. منطقه مدیترانه (Akdeniz) شامل سواحل دریای مدیترانه درجنوب است.آب وهوای آن در ساحل , مدیترانه ای است وتابستانهای گرم وخشک وزمستانهایی سرد و مرطوب دارد.آب و هوای مناطق داخلی تابستانهایی گرم و خک وزمستانهایی سرد وبرفی دارد.شهر آنتالیا در این منطقه قراردارد.

منطقه اژه (Ege) درغرب ترکیه قراردارد.این منطقه آب وهوایی مدیترانه ای ومعتدل دارد.در طول ساحل ساحل, تابستانها گرم وخشک و زمستانها معتدل و سرد است.در مناطق داخلی تابستانها گرم و خشک وزمستانها سرد وهمراه با بارش برف است.ازمیر در این ناحیه قراردارد. منطقه جنوب شرقی آناتولی (Guneydogu Anadolu) در شمال سوریه وعراق ودر جنوب شرقی ترکیه قراردارد.این منطقه تحت تاثیر آب وهوای مدیترانه ای قرارداشته وازقدیم یکی از مهمترین نواحی کشاورزی ترکیه محسوب می شده است. منطقه تراس و سرزمین های مرزی دریای مرمره (Marmara) شامل بخش اروپایی ترکیه و سرزمین های مجاور دریای مرمره در شمال غربی ترکیه می باشد.این منطقه کوچکترین ودر عین حال پرجمعیت ترین منطقه در ترکیه می باشد.تابستانها در این منطقه گرم ومرطوب وزمستانها سرد وگاهی اوقات با بارش برف همراه است.شهراستانبول در دراین منطقه قرارگرفته است

استانبول قلب جریان اقتصادی صنعتی ترکیه

صرف نظر از اینکه , استانبول بزرگترین شهر و پایتخت سیاسی پیشین ترکیه است , به خاطر موقعیت جغرافیایی ویژه اش که در محل تلاقی مسیر تجاری بین المللی دریا و خشکی قراردارد , همیشه قلب جریان. اقتصادی صنعتی ترکیه نیز بوده است.حدود 38 درصد از اماکن صنعتی و همین طور حدود 20 درصد از نیروی کار شاغل در صنعت ترکیه , در این شهر حضور دارند و 1/21 درصد از درآمد خالص ملی این کشوررا تولید. می کنند.بر اساس آمار موسسه فوربس ,در سال 2012, 13 میلیاردر در شهر استانبول زندگی می کنند و از این نظر استانبول در ردیف هفتم پس از نیویورک قرار دارد. مناطق لونت ( Levent ) و مسلک ( Maslak ) در استانبول محل استقرارشرکت ها ی بانکهای بین المللی استانبول هستند. علاوه بر صنایع و شرکتهای مالی , صنعت توریسم نیز از عوامل رشد اقتصادی.
استانبول است.بیش از هشت میلیون گردشگر در سال 2011 , از سراسر جهان به این شهر وارد شدند و از این نظر استانبول در رتبه نهم جهان قرار دارد.

آب و هوای ترکیه

بهترین زمان برای سفر به ترکیه بهار وپاییز می باشد.در این فصل هوا نه زیاد گرم ونه زیادسرد است. به طورکلی ترکیه ,ترکیه چهار منطقه آب و هوایی دارد:

سواحل جنوب و سواحل غرب با آب و هوایی مدیترانه ای - سواحل دریای سیاه با تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل و مرطوب - بخش های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب وهوایی کوهستانی - بخش های مرکزی فلات آناتولی با آب وهوای نسبتا خشک قاره ای

درطول سردترین ماه های فصل زمستان , دی و بهمن , اختلاف زیادی میان درجه حرارت ناحیه های ساحلی ازجمله سواحل جنوب , سواحل غرب و سواحل دریای یاه و مناطق سرد داخلی مشاهده میشود.درنواحی مرتفع شرقی , زمستان ها طولانی تر و سردتر است. در نواحی کوهستانی و شمال ترکیه باران بسیار وبه صورت منظم می بارد ؛ ولی هرچه از سمت غرب به شرق می رویم از مقدار باران کاسته می شود.گرمترین تابستان ترکیه در آناتولی جنوب شرقی است.میزان بارندگی در این نواحی نصف نواحی ساحلی است.


پاسخگویی آنلاین توسط اپلیکیشن های زیر
    
با ما در شبکه های اجتماعی زیر همراه باشید


مراکز گردشگری
مکانهای تاریخی ‹
برنامه های فرهنگی ‹
سرگرمی ها ‹
هتلها ‹
اطلاعات پرواز ‹

لینک های مهم        
خانه ‹       
درباره ما ‹       
لیست املاک ‹       
امور مهاجرتی ‹       
تماس با ما ‹       

درباره ما
آی پی اس ترک شرکت بین المللی املاک در شهر آنتالیای ترکیه است. این شرکت ساختمانی و آژانس املاک و مستغلات، در زمینه های مشاورین املاک، ثبت شرکت، اخذ اقامت، نظارت و اجرا، پیمانکاری و نقشه کشی فعالیت دارد.
Copyright © 2017 IPS Türk ! All rights reserved.