sales@ipsturk.com
  info@ipsturk.com
شهرهای باستانی ، بناهای تاریخی و موزه ها

شهر باستانی پرگا (Perga):
Perga شهر باستانی یونانی در آنتولی (نام تاریخی بخش باختری ترکیه است) و پایتخت Pamphylia است . و Perga در استان آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه و در جنوب غربی ترکیه واقع شده است . در 15 کیلومتری شرق آنتالیا دشت ساحلی است که شامل خرابه های سایت بزرگ باستانی است . شامل سه قلعه که قدمت آن برمی گردد به عصر برنز یا عصر مفرغ (دوره از پیشرفت تاریخی بشریست که انسان ها به فلزکاری روی آوردند) . در طول دوره هلنی(Hellenistic - دوره ای که یونانی ها در جهان باستان در اوج قدرت بودند ) Perga یکی از زیباترین و غنی ترین شهرها ر روزگار باستان بود . وجود معبد آرتمیس (Artemis) و خانه ریاضیدان مشهور یونان باستان به نام Apollonius هم در این منطقه پابرجابود .
Perga در نزدیکی 20 کیلومتری داخل کشور ، 1000 پیش از میلاد بنا نهاده شد . وجود این سایت در داخل کشور یک اقدام دفاعی از اجتناب گروههای از دزدان دریایی در دریای مدیترانه بود. با این که امروز از این سرزمین باستانی چیز زیادی باقی نمانده است اما همانند تخت جمشید ایران زیبایی های خاص خود را دارد و هنوز باقی مانده ای از برج ها ، دروازه ها ، ستون ها  و استادیوم مخروبه آن باشکوه و با عظمت است و گردشگران بسیاری را هر ساله به سمت خود جذب می کند . برای رسیدن به این مکان می توانید از اتوبوس های شهری یا Dolmus استفاده کنید .

 
     
 
شهر باستانی تِرمِسوس (Termessos):
تِرمِسوس (به یونانی: Τερμησσός)‏ شهری در پیسیدیه بود که در ارتفاعی بالغ بر ۱۰۰۰ متر و در پهلوی جنوب غربی کوه سولوموس (امروزه کوه گولوک) در رشته‌کوه توروس (امروزه واقع در استان آنتالیای ترکیه) بنا شده بود.
این شهر در ۳۰ کیلومتری شمال غرب آنتالیا واقع شده و بر روی سکویی طبیعی در بالای کوه گولوک که ارتفاعش به ۱۶۶۵ متر نیز می‌رسید بنا شده بود. کوه‌های اطراف آنتالیا به طور متوسط ارتفاعی در حدود ۲۰۰ متر از سطح آب‌های آزاد دارند.
ترمسوس یکی از معدود شهرهای باستانی ترکیه است که به‌خوبی حفظ شده و باقی مانده‌است. شهر باستانی توسط سولیمس، یکی از اهالی پیسیدیه، بنا شده بود. اگرچه هیچ حقیقت مسلمی از ترمسوس و سولیمس در دست نیست، اما هومر در ایلیاد، نام آنان را در ارتباط با افسانهٔ بلروفون ذکر می‌کند. ترمسوس آمیزه‌ای بی‌بدیل از گونه‌های حیوانی و گیاهی نادر را در خود جای داده‌است که در پارک ملی کوه گولوک تحت حفاظت قرار داده شده‌اند.
ترمسوس زیر پوشش گیاهی انبوه منطقه پنهان شده و در احاطهٔ جنگل‌های انبوه کاج قرار گرفته‌است. ترمسوس با طبیعت آرام و بکرش، فضایی متفاوت‌تر و تأثیرگذارتر نسبت به سایر شهرهای باستانی ترکیه دارد.
     
اسپندوس (Aspendos):
آسپندوس که به آمفی تاتر معروف است که در 8 کیلومتری شهر سریک واقع شده است . این شهر 1000 سال قبل از میلاد به دست یونانیان بنا شده است و یکی از ثروتمند ترین شهر های زمان خود بوده است. آمفی تاتر این شهر 200 سال بعد از میلاد توسط رومی ها بنا شده که آسپندوس در مسیر پر رونق تجاری آن زمان همه را حیرت زده میکند و اکثر توریست ها یی که به آنتالیا می آیند از منطقه تاریخی و زیبا دیدن می کنند. از این سالن امروزه برای برگزاری فستیوال های سالانه اپرا و باله از اواسط ماه جون تا آگوست،استفاده می شود. آسپاندوس که از مدتها قبل،یکی از بهترین جاذبه های آنتالیا است ،تنها 40 کیلومتر تا غرب و 4 کیلومتر تا شمال شهر سریک فاصله دارد.
باقیمانده هایی از ساختمان های رومی نیز در این محل دیده می شوند. زمانی این مکان ،مهمترین مرکز تجاری شهر به شمار می رفته و به پرورش بهترین اسب های دنیا شهرت  داشته است. 
 
     
  موزه باستان شناسی آنتالیا:
موزه آنتالیا محلی بسیار عالی برای علاقه مندان به حوزه تاریخ می باشد. در این موزه می توانید اشیای باستانی بسیاری را در سالن ها و نمایشگاه های متعدد مشاهده نمائید. تعدادی از سالن های این موزه : تاریخ طبیعی و ماقبل تاریخ، سالن خدایان، سالن امپراطور، تالار فرهنگ آرامگاه، سالن سکه، سالن های قوم شناختی، بخش کودکان،و سالن دوره کلاسیک
     

پاسخگویی آنلاین توسط اپلیکیشن های زیر
    
با ما در شبکه های اجتماعی زیر همراه باشید


مراکز گردشگری
مکانهای تاریخی ‹
برنامه های فرهنگی ‹
سرگرمی ها ‹
هتلها ‹
اطلاعات پرواز ‹

لینک های مهم        
خانه ‹       
درباره ما ‹       
لیست املاک ‹       
امور مهاجرتی ‹       
تماس با ما ‹       

درباره ما
آی پی اس ترک شرکت بین المللی املاک در شهر آنتالیای ترکیه است. این شرکت ساختمانی و آژانس املاک و مستغلات، در زمینه های مشاورین املاک، ثبت شرکت، اخذ اقامت، نظارت و اجرا، پیمانکاری و نقشه کشی فعالیت دارد.
Copyright © 2017 IPS Türk ! All rights reserved.