sales@ipsturk.com
  info@ipsturk.com
سرگرمی ها و مکانهای دیدنی در آنتالیا

قایق سواری در کوپروچای کانیون:
قایق سواری یکی از هیجان انگیز ترین ورزشهای ماجراجویا نه در فضای باز در استان آنتالیاست. نه فقط به دلیل هیجان قایق سواری در آبهای تند وکف آلود، بلکه بخاطر مناظر خیره کننده ای که شما هنگام گذشتن از رودخانه کوپروچای که از کوههای توروس سرچشمه میگیرد و از طریق دره های شگفت انگیز بسیاری به سریک، جاییکه وارد دریای مدیترانه میشود، خواهید دید.
قایقهایی در اندازه های مختلف، بسته به تعداد افرادی که در گروه شما هستند، وجود دارد. آنها به ترتیب 4، 6، 8 و 12 نفر را در بر میگیرند. یک راهنمای با تجربه در پشت هر قایق می نشیند تا آن را در طول 11 کیلومتر رودخانه که قایق سواری آن 2-3 ساعت طول می کشد، هدایت کند. البته تمام تجهیزات لازم مانند جلیقه نجات و کلاه توسط هر کدام از شرکتهایی که شما با آنها حرکت کنید، تهیه شده است و همچنین آنها مواد غذایی بسته بندی شده دارند که در یک نقطه مناسب در نیمه راه پایین رودخانه سرو می شود. در پایان سفر شما کمی وقت صرف نگاه کردن به ویدیو و عکس هایی که توسط کارکنان قایق گرفته شده، میکنید و می توانید انتخاب کنید که آیا بعنوان یک یادگاری از روز قایق سواری خود ، آنرا بخرید یا نه. تورهای روزانه قایق سواری وجود دارد اما شرکت ها نیز برای گروه های خصوصی و تیم ها، برنامه هایی دارند. شرکت، شما را از هتل سوار ماشین میکند و از آن لحظه تا زمان بازگشت به هتل ، شما به طور کامل بیمه هستید.

 
کودکان بالای 4 سال میتوانند از این تور استفاده کنند و برای کلیه افراد زیر 13 سال ، اجازه ولی یا سرپرست لازم است.
برای کسانی که مایل به اقامت بیش از یک روز و کشف این منطقه هستند، ناحیه ای با چادر و کلبه با قیمتهای مناسب وجود دارد. آنها همچنین دوچرخه سواری، کوه پیمایی وتور دره نوردی را پیشنهاد میکنند. محبوب ترین زمان برای قایق سواری، بین آوریل و اکتبر است، با نزدیک شدن فصل زمستان، شلوارک و تی شرت با لباسهای ضد آب جایگزین می شوند زیرا آب کمی سردتر شده است. درجه حرارت آب بین 6 الی منفی 15 درجه سانتیگراد است. ممکن است فکر کنید که این آب کف آلود سفید خطرناک است اگر چه واضح است که خطرهایی درآن هست اما این خطر به اندازه بازی بولینگ و یا آفتاب سوختگی است. بعضی از مردم می پرسید که آیا باید به راهنما انعامی بدهند. مانند بسیاری از رانندگان تاکسی در ترکیه، آنها انتظار انعام ندارند اما از آن استقبال مینمایند.
منطقه قایق سواری در حوضه کوپروچای، جاییکه امکان فعالیتهای بسیاری از جمله جیپ نوردی از طریق دره پارک ملی که 36000 هکتار را شامل میشود و میزبان بسیاری از انواع مختلف از درختان مانند کاج قرمز، سرو، بلوط وحشی درختان زیتون و همچنین آهو، گراز، گرگ و روباه است. همچنین در این منطقه سایت باستانی سلگه و (غارها) قرار دارند و پل رومی اولوک که قایق سواری از آنجا شروع می شود، بخوبی حفظ شده است.
     
 
دلفین لند در آنتالیا
موقعیت دلفینلند در کنار آکوا پارک در کنییالتی است. این مرکز همه روزه از ساعت 11 تا 14:30 باز است. اجرا این دلفین ها حدودا یک ساعت طول می کشد. اجراها شامل نمایشهای غیر معمول و ایجاد توازن میان توپ و پریدن از طریق حلقه ها میباشد و دلفین ها با برخی جهش های چشمگیر در هوا و ضربه زدن به توپهای سرگردان با بینی یا دم همه را به هیجان می آورند. البته بچه ها بسیار زیاد آنها را دوست دارند و با کف زدن آنها را تشویق میکنند و دلفین ها به همراه مربی خود به انجام حرکات میپردازند.
همچنین، یک نهنگ بلوگا در پارک آنتالیا وجود دارد و هر چند آن به مانند دلفین ها حرکات زیادی انجام نمیدهد اما جذابیت خاصی دارد و معمولا آن را به عنوان ستاره برنامه نشان می دهند و نمایش به پایان میرسد.
همچنین فرصت برای شنا کردن با دلفین ها نیز وجود دارد. این تفریح در حدود 60 یورو میباشد (این اطلاعات 2013 به روز رسانی شده است) و شما می توانید 2 دور استخر با دلفینها که شما را همراهی میکنند شنا کنید، اما از طرف دیگر و بخش جدی تر شنا کردن با دلفینها، این است که، برای افراد مبتلا به طیف وسیعی از بیماریها شنا کردن با آنها میتواند موثر در درمان بیماریها باشد. شنا کردن با دلفینها ثابت شده است که به شادی، آرامش ذهن، بهبود سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیر گذار است و اجازه می دهد تا کودکان غیر فعال، احساس شفقت و اعتماد به نفس پیدا کنند. دلفین درمانی، تسریع یادگیری را تا ده برابر تاثیر گذارتر میکند، که بسیار قابل توجه است.
     
آکوالند در آنتالیا:
آکوالند در کنار هتل هیلسایدسو، قرار گرفته و درست پشت سر منطقه بیچ پارک در ساحل کنییالتی و بزرگترین پارک آبی در آنتالیا است. در سال 1996 افتتاح شد و اسلاید های بسیاری برای کودکان و بزرگسالان دارد و از جمله بازیها که با نامهایی مانند سوراخ بزرگ، دیوانه رودخانه، دو چرخان، خلبان ازجان گذشته ژاپنی و لوله آبی در آنجا قرار دارد. هر اسلاید از امنیت بسیار بالا برخوردار است، به طوری که هر یک از شرکت کنندگان امنیت کامل دارند و می تواند در حالی که آنها در پارک هستند از سرگرمی های زیاد آنجا لذت ببرند.
یک استخر برای بچه ها و یک استخر بزرگ با یک دستگاه موج قدرتمند در این پارک وجود دارد که به مدت حدود5 دقیقه در هر نیم ساعت، این موج ها شروع به کار میکنند. مکان مورد علاقه برای بزرگسالان، باری که در کنار جکوزی قرار دارد که در آن شما می توانید همراه با شنا در کنار بار، نوشیدنی سفارش دهید و از نشستن در زیر آب و در زیر سایه، در حالی که از جکوزی به عنوان استراحتی جادویی لذت میبرید، نوشیدنی خود را نیز میل کنید.
غذا خوری فست فود دراین منطقه وجود دارد اما باید صادقانه گفت مواد غذایی آن با توجه به قیمت آنها بزرگ نیست، بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم برای مصرف ناهار ازغذاهای بسته بندی شده و یا صرف غذاهای میان وعده ای ویتامین دار و یا میوه که دارای کیفیت بسیار بهتر و سالمتر است، استفاده کنید. همانطور که شما از یک پارک آبی انتظار دارید، این پارک آبی هم اتاقک مخصوص
 
برای زنان و مردان با کمدهای مخصوص به عنوان یک مکان مطمین و امن برای اشیا با ارزش است. برخی از مغازه های فروش اسباب بازی، لوازم جانبی پارک آبی و حتی نقره نیز وجود دارد. مرکز پزشکی نیز برای مواقع ضروری برای درمان کردن هر گونه بریدگی و کبودی که ممکن است بوجود آید وجود دارد و به شما کمک می کنند و حتی اگر شما بیش از حد و زمان طولانی در زیر نور خورشید دراز کشیده باشید و دچار مشکل شوید آماده کمک به شما هستند.
     
 
پارک شیشه ای پیرامید در آنتالیا:
حدودا 200 متر از مرکز خرید میگروس بزرگ فاصله دارد و پارک حاوی هرم کنگره ای شیشه ای و مرکز نمایشگاهی است که معمولا به عنوان پارک شیشه ای پیرامید نامیده میشود. هرم شیشه ای خود شامل 5 سالن است و بوسیله شرکت سابانجی فونداسیون ساخته شده است اما حق استفاده از آن در اول اکتبر 1997 به شهرداری آنتالیا منتقل شد. بزرگترین سالن درمرکز، بخاطرنزدیکی به کوه های توروس، سالن توروس نامیده می شود و دارای ظرفیت 2500 صندلی و فضایی حدود 3000 متر مربع است. این مکان میزبان بسیاری از کنفرانس های مختلف، سمینارها، کنگره ها، کنسرت ها و نمایشگاه ها در طول سال است.
ویژگی های بسیار آن مانند میزترکیب اصوات، نور و صفحه نمایش پلاسما اجازه می دهد تا ازجنبه های فنی مختلف میزبان رویدادهای متنوع باشد. دیگرسالنهای کوچکتر با امکاناتی مشابه، یک ناحیه نمایشگاهی فضای باز به مساحت 1500 متر مربع به نام جاده شاه نیز وجود دارد که دارای 10 سکوی نمایشگاهی کوچکتر است که هر کدام 250 متر مربع هستند. پارکینگ خودرو تا 500 اتومبیل گنجایش دارد و همچنین می تواند برای نمایشگاه استفاده می شود. با عبور از سنگفرش هرم شیشه ای، پارک بازی کودکان وجود دارد که معمولا در تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ است. چند مکان برای غذا وجود دارد و هنگام پیاده روی در اطراف پارک، اردکها با تعجب در اطراف به دنبال ته مانده ها میگردند.
کودکان دوست دارند که به آنها غذا بدهند و همچنین ماهیهای فراوانی که درتالاب بزرگ زندگی می کنند.
پارک کاملا بزرگ است و قدم زدن در اطراف تالاب حداقل 30 دقیقه طول می کشد. بسیاری از خانواده ها نقطه ای برای پیک نیک یکشنبه پیدا میکنند وبا بازی فوتبال و یا پرتاب فریزبی خود را سرگرم میکنند. یکشنبه ها، خانمها که گوزلمه (یک شیرینی نازک که با پنیر، سیب زمینی یا اسفناج پر میشود) درست میکنند معمولا سرشان بسیار شلوغ است و رهگذران که تصور یک غذای سبک را دارند آنرا میخرند تا در بازدید از پارک و یا دریا و خط ساحلی آنتالیا که به عنوان پارکی مشرف به منطقه ساحلی کنیالتی است میل کنند. همچنین در دو سال گذشته این پارک میزبان 3 روز جشنواره موسیقی اکتبر بوده و یک انتخاب بزرگ برای برگزاری آن شده است. مردم همزمان به تماشای این کنسرت و گفتگودر منطقه اصلی جشنواره و قدم زدن در زیر درختان و استراحت در بر صندلی های تعبیه شده میپردازند. بنابراین، اگر چه فعالیت ها و رویدادهای مختلف در داخل هرم شیشه ای در طول سال برگزار می شود، بسیاری از مردم محلی از پارک بیشتر به دلیل آن که فضای حومه شهر دارد و میتوان در آن در روزهای گرم در زیر سایه استراحت کرد، استفاده میکنند که البته تعداد زیادی از آن در آنتالیا وجود دارد.
     
 

پاسخگویی آنلاین توسط اپلیکیشن های زیر
    
با ما در شبکه های اجتماعی زیر همراه باشید


مراکز گردشگری
مکانهای تاریخی ‹
برنامه های فرهنگی ‹
سرگرمی ها ‹
هتلها ‹
اطلاعات پرواز ‹

لینک های مهم        
خانه ‹       
درباره ما ‹       
لیست املاک ‹       
امور مهاجرتی ‹       
تماس با ما ‹       

درباره ما
آی پی اس ترک شرکت بین المللی املاک در شهر آنتالیای ترکیه است. این شرکت ساختمانی و آژانس املاک و مستغلات، در زمینه های مشاورین املاک، ثبت شرکت، اخذ اقامت، نظارت و اجرا، پیمانکاری و نقشه کشی فعالیت دارد.
Copyright © 2017 IPS Türk ! All rights reserved.