sales@ipsturk.com
  info@ipsturk.com
Entertainment, places to visit and things to do in Antalya

Antalya köprülü kanyon rafting:
Köprülü Kanyon, Isparta'nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya'da denize dökülen, rafting yapmaya uygun bir akarsudur. Rafting yapılan bölgeye , Serik ile Manavgat arasında bulunan yol ayrımından kuzeye, Toros Dağları istikametine yol alınarak 38 km gidildikten sonra ulaşılır.
Rafting yapılabilen bölgenin başlangıcında iki adet de tarihi köprü bulunmaktadir, küçüğü asıl usta tarafından, kemerli büyük köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiştir. Köprülü Kanyon ismini de bu köprülerden almıştır.
Yaz aylarında günde 7 bin kişiye rafting imkânı sağlayan bu temiz nehrin suyu da kaynağından rahatlıkla içilebilir. Çevrenin tabii güzelliği iyi bir sayfiye yeri olmasında önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle kanyon aynı zamanda turistik bir yerdir.
Köprülü Kanyonun başlangıcı Ispartanın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir.Nehrin asıl kaynağını Ispartanın ilçesi olan Aksudan gelen ırmak ve yine Ispartaya bağlı Karacahisar köyünden çıkan

 

su oluşturmaktadır. Kanyon Kasımlardan Antalyanın Değirmenözü köyüne kadar yaklaşık 25 km boyunca dar vadilerden oluşmaktadır. Bu kısımda özellikle suyun yükseldiği zamanlarda yürüyerek geçiş zordur. Ama yaz aylarında yürüyerek geçiş yapılabilir . Değirmenözü köyünden sonra nehir tamamen açık alanda akar. Daha sonra nehir tekrar dar vadilere girer . Bu ikinci kısım Köprülü Kanyon Antik Köprüsüne kadar devam eder.Yine bu bölümde dik vadiler zor geçişler ve doğal güzellikler var.

     
 

Dolphinland:
Dolphinland Konyaaltı'nda Aquapark'ın yanında yer almaktadır. Son bir saatinde yunus ve fok gösterilerinin de yapıldığı Dolphinland her gün 11:00 ve 14:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu gösteriler fokların alışılmış dengede top tutma ve çember içinden atlama, yunusların sallanan topa sıçrayarak burun ya da kuyruğunu vurma gösterilerinden oluşur. Çocukların hoşuna giden bu gösteride yunus eğitmenleri de onları gösteri boyunca alkış ve tezahüratlarla bu oyunlara dahil etmektedirler. Antalya Park'da ayrıca Beyaz Balina'da vardır ve yunuslar gibi çeşitli oyunlar yapmamalarına rağmen günü gösterinin yıldızı olarak sonlandırırlar. Burada yunuslarla birlikte yüzme imkanı da vardır. Yunuslarla eğlenebilmenin ve onlarla birlikte 2 tur atıp yüzebilmenin keyfi 60 € civarındadır (2013'de güncellenmiştir). Diğer yandan yunuslarla birlikte yüzmenin insan sağlığına da ciddi faydaları vardır. Yunuslarla birlikte yüzmenin mutluluk ve huzur verdiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

Ayrıca engelli çocuklarda şefkat ve kendine güven duygularının gelişmesini sağlar. Yunus terapisinin öğrenmeyi de 10 kata kadar hızlandırması da oldukça dikkat çekicidir.
     
Aqualand:
Antalya'nın en büyük su parkı olan Aqualand Konyaaltı Plajı'nın hemen arkasında Hillside Su Hotel'in yanında yer alır. 1996 yılında kurulan Aqualand'da çocuklara ve yetişkinlere hitab eden Büyük Delik, Macera Nehri, İkiz Kasırga ve Hidro Tüp gibi bir çok eğlence alanı içermektedir. Katılımcıların parkta rahatça eğlenebilmeleri ve güvenlikleri açısından her kaydırağın başında bir cankurtaran bulunmaktadır. Burada ayrıca çocuk havuzu ve her yarım saatte bir gelen güçlü dalga makinesiyle birlikte bulunan büyük bir yüzme havuzu vardır. Barın etrafında yüzülebilen, gölgede suyun içinde bulunan taburelerde içkilerin içilebildiği Jakuzi Bar yetişkinlerin favori mekanıdır.  Burada hız trenleriyle birlikte farklı bir 5 Boyutlu Sinema deneyimi yaşayabilirsiniz. Hafife alarak gitmeyin gerçekten gördükleriniz karşısında şok olacaksınız. Eğlence için muhteşem olan bu sinemaya çocuklar bayılıyor.  Burada büyük bir fast food yemek alanı bulunmaktadır. Dürüst olmak gerekirse fiyatına göre sunulan yiyecekler pek de güzel değil.
 

Bu yüzden size önerimiz kendi yiyeceğinizi paketleyip yanınıza almanız ya da sağlık açısından daha iyi olan Vitamin Bar'ı tercih etmenizdir. Beklendiği üzere, burada bayanlar ve erkekler için ayrı olmak üzere kişisel eşyaların muhafaza edilebildiği özel kilitli çelik kasalar bulunmaktadır. Oyuncakların, çeşitli su parkı aksesuarlarının ve hatta gümüşlerin satıldığı mazağazalar bulunmaktadır. Burada ayrıca güneş altında fazla kalındığında, ufak kesiklerde ve ezilmelerde yardımcı olabilecek bir doktor vardır. 

     
 
Cam Piramit :
Sabancı Vakfı tarafından yapılan Cam Piramit 5 salondan oluşuyor. Bu yüzden adı Sabancı olarak konulan fuar merkezi 1 ekim 1997'de Antalya Büyükşehir Belediyesine devredildi.
Toros Dağları'na yakın olan Cam Piramit'in en büyük salonu 2500 koltuk kapasitesiyle 3000 m2 genişliğiyle Toros salonudur. Toros salonu yıl boyunca birçok seminer, konferans, konser, kongre ve sergilere ev sahipliği yapıyor. Burada gerçekleşen etkinlikler kaliteli ses sistemleri, plazma televizyonları ve aydınlatmalarıyla çok nitelikli bir etkinliğe dönüşür. Diğer küçük salonların yanında Kral yolu olarak isimlendirilen 15,000 m2'lik açık hava sergi alanın içinde 250 m2'lik 10 adet stand bulunur. 500 araç kapasiteli otoparkı, sergi içinde kullanilabilinir. Cam Piramit'e bir taş atımlık mesafede olan çocuk oyun parkı, hafta sonları çok kalabalık olur.
Biraz daha yürüdüğünüzde hemen yakınındaki parkta yeme yerleri bulunuyor, burada ördeklerle yemeğinizi paylaşabilirsiniz. Ufak bir su birikintisinin içindeki ördek ve balıkları beslemek çocukların çok hoşuna gidiyor.  Parkta en az 30 dakika yürüyüş yapabileceğiniz büyük bir gölet bulunuyor. Parkta bir sürü insan pazar günleri piknik yapıyor ve futbol, frizbi gibi oyunlarla eğleniyorlar.
Geçtiğimiz iki yıl boyunca park 3 gün boyunca Oktoberfest müzik festivaline ev sahipliği yaptı ve muhteşem bir buluşma noktası oldu. İnsanlar konserleri izledi ve festival bölgesinde sohbet etti, ağaçların altında yürüyüş yaparak rahatladılar ve alanda bulunan puf koltuklarda ve sandalyelerde dinlendiler. Aynı zamanda çeşitli aktiviteler düzenlendi ve yılın geri kalan zamnalrında şehirin kırsal ve sıcak havalarından dolayı Cam Piramit içerisi ve park bölgesi dinlenmek için ideal bir yer haline geldi.
 

ABOUT US
IPS Turk offers commercial services trade tours and VIP services for clients from Iran, Kuwait, Qatar, Oman and Russia. Our branches are in Antalya, Ankara, Istanbul, Izmir.

      USEFUL LINKS
      › Home
      › About us
      › Property Listing
      › Immigration
      › Contact us

      › Ancient Cities
      › Festivals
      › Entertainments
      › Airlines
      › Hotels
      › Tour Packages

You can directly chat with us on
    
Follow us on

Copyright © 2017 IPS Türk ! All rights reserved.