sales@ipsturk.com
  info@ipsturk.com
جشنواره ها، فستیوال ها و رویدادها

فستیوال شن و ماسه
ساحل لارا (Lara Beach) یکی از زیباترین ساحل های آنتالیا است که با مرکز شهر کمی فاصله دارد (شرق آنتالیا)  و هتل ها رستوران ها و دنیایی از تفریحات و سرگرمی های مختلف را دل خود جای داده است . ساحل لارا ، ساحلی بسیار مناسبی است برای شنا و تفریحات آبی . در انتها ساحل لارا هر ساله جشنواره زیبایی برپاست که به بهانه آن میلیون ها گردشگر و هنرمند را به سمت خود می کشد ، هنرمندانی که با ماسه ها و شن های ساحلی مجسمه های غول پیکر زیبایی را می سازند که هر بیننده ای را شگفت زده می کند . جشنواره شهر شنی (sand city) - امسال هم مثل هر سال دیگر  از 20 آوریل شروع شده و تا 20 نوامبر 2010 ادامه دارد .
7500 تن شن و ماسه امسال (سال 2010) به دست مجسمه سازان هنرمند شکل گرفت. موضوع جشنواره امسال " اساطیر و اسطوره شناسی " است . مدیر جشنواره امسال Cem Karaca به مجسمه سازان گفت : امسال اساطیر و قهرمانان را بر روی ماسه های ساحلی بسازید . Cem Karaca افزود هدف ما تحقق بزرگترین جشنواره شن و ماسه در سال آینده است . امسال بیش از 100 مجسمه از شخصیت ها و اساطیر معروف از جمله : Minotaur ( جانور افسانه یونانی که نیم بدنش گاو و نیم بدنش انسان است) ، Troy،Elvis،Maneki Neko و ... ساخته شد .

 
     
 
جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا:
تاریخچه جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا به اجرای کنسرتها و تاترها در سال 1950 در آمفی تاتر باستانی آسپندوس برمیگردد. همانطور که بیشتر مردم به این جشنواره علاقه مند میشدند، در سال 1963 شهردار آنتالیا، دکتر تولنای آنوی، این جشنواره را به فستیوال فیلم تبدیل کرد. آنها مهم ترین نماد این منطقه، یعنی پرتقال را به عنوان آرم و همچنین نام این جشنواره انتخاب کردند. این جشنواره در حال حاضر مهم ترین جشنواره فیلم ترکیه است.
اولین دوره جشنواره فیلم پرتقال طلایی در سال 1964 برگزار شد. هدف اصلی فستیوال، ترویج سینمای ترکیه و ایجاد انگیزه برای سازندگان فیلم جهت دستیابی به کیفیت بالا و ورود به عرصه های بین المللی بود. از زمان آغاز در یک مدت نسبتا کوتاه این جشنواره به نتایج خوبی دست یافت و به زودی به عنوان اسکار ترکیه معروف شد. در طول سالیان متمادی سازمان دهندگان مختلفی در راس آن بوده اند. از ابتدا تا سال 1985 شهرداری آنتالیا برگزار کننده بود، اما پس ازآن مسوولیت بر عهده بنیاد فرهنگ، هنر و گردشگری آنتالیا قرار گرفت. این بنیاد در سه سال اول یک بخش موسیقی بین المللی به نام " آکدنیز آکدنیز" را به این برنامه اضافه کردند.
Antalya Golden Orange Film Festival Awardازسال 89 تا 94 جشنواره به طور مشترک توسط شهرداری، شرکت های گردشگری و اتاق بازرگانی اجرا شد. این نهاد در سال
2002 به بنیاد فرهنگ و هنر آنتالیا تبدیل شد. برای قضاوت، یک گروه از داوران بین المللی که از داشتن هر گونه ارتباط مستقیم جهت تولید فیلم منع شده اند، وجود دارد. این فستیوال چند نوع دارد: ویژگی ملی، ویژگی های بین المللی، فیلم کوتاه ملی و مستند ملی. جشنواره شانزدهم در سال 1979 به دلیل سانسور و هفدهم در سال 1980 به دلیل کودتا برگزار نشد. در سال 2011 دکتر مصطفی آکادین، شهردار آنتالیا و رییس گروه مدیربنیاد فرهنگ و هنر آنتالیا، جوایزی را به برندگان 31-32 سال این فستیوال عطا کرد. مراسم افتتاحیه در مرکز فرهنگی آنتالیا، با حضور بسیاری از فیلمهای برگزیده برگزار شد. جوایز افتخاری بسیاری به افرادی که سهم قابل توجهی در معرفی فیلم به جهانیان داشته اند اعطا شده است. آب و هوای اجازه، در این مراسم جوایز در هوای آزاد آنفی تاترآسپندوس یا مرکز فرهنگی ارایه میشود. سالن های مختلف متعددی جهت نشان دادن فیلمها بخصوص درسالن مرکز خرید میگروس بزرگ وجود دارد.
این جشنواره همچنان به رشد و پیشرفت سالیانه ادامه میدهد و در حال حاضر به عنوان یک رویداد قابل پیش بینی شده در تقویم سینمای جهان گنجانده شده است. با برگزاری پنجاهمین سال این جشنواره، به نظر می رسد جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.
     
فستیوال موسیقی بوتیک سان دنس
این جشنواره در یک منطقه زیبا از ساحل دریای مدیترانه ترکیه میباشد و گروه های مختلفی از مردم به موسیقی و رقص در این ساحل زیبا میپردازند. این منطقه ترکیبی از ساحل، جنگل ها، کوه ها و بناهای باستانی به قدمت 700 سال قبل از میلاد مسیح میباشد. این جشنواره یک تجربه منحصر به فرد است. فستیوال موسیقی بوتیک ساندنس در تکیروا میباشد که این منطقه در فاصله 45 دقیقه ای به سمت جنوب آنتالیا با ماشین است و مناظر کوه و باغهای پرتقال به زیبایی جاده افزوده است. همچنین در این فستیوال برای صبحانه و شام غذاهای ارگانیک سرو میشود. هنرمندانی که در جشنواره ساندنس مینوازند،نوازندگان بین المللی هستند که از کشورهایی مانند بریتانیا، مجارستان و ترکیه میباشند. این نوازندگان ترکیبی از انواع موسیقی ها را مینوازند. این جشنواره که در محیطی طبیعی و با مردمانی دوست داشتنی برگزار میشود مکانی مناسب برای استراحت 3 روزه میباشد. در واقع برگزاری این جشنواره موجب احترام به طبیعت منطقه و رونق تجاری آن میشود. این منطقه محلی مناسب برای کوهنوردی، هاکی، غواصی، اسب سواری و بسیاری از فعالیتهای سالم دیگر است. مشاهده کوه های دیدنی و جذاب ام تی. تهتالی، که 2.360 متر از سطح دریا میباشد و به خصوص آسمان پر ستاره شب محیطی فرح بخش برای بازدیدکنندگان ایجاد میکند.
 
نوازندگان امسال شامل آفید مون، آلیجی، اصلان دی جی، بهار جانجا، فوچس آ.ک.آ و علی و بسیاری دیگر. همچنین دی جی زن بسیاری در این برنامه های امسال شرکت داشتند از جمله الیف، ابرو، ایوی، دیلی، جیلو و نیکا.
     
 
اجرای ارکستر سمفونی در آنتالیا
با تعداد انگشت شماری از نوازندگان جوان ارکستر ملی، در سال 1995 تاسیس شد، مشکلاتی در پیدا کردن یک جای مناسب برای تمرین و اجرای کنسرت داشتند، اما با همکاری برخی از مدیران محلی در آنتالیا در سال 1999 ارکستر سمفونیک کشور تاسیس شد. اوزدیل اینچیل، اولین رهبر ارکستر زنان در ترکیه بود و او به عنوان رهبر ارکستر بزرگ نامگذاری شد. دیگر نامهای بزرگ در موسیقی سمفونیک در ترکیه مانند گلدن تورالی، حکمت شیمشک و گورر آیکال برای مجموعه ای ارکستر نیز بسیار تلاش کردند که در حال حاضر بخشی ارزشمند از زندگی فرهنگی آنتالیا میباشد. در حال حاضر ارکستر سنفونیک کاملا توسط خود مجموعه اداره می شود و بودجه ای توسط وزارت فرهنگ به این مجموعه اختصاص داده شده است. در سال 2009 اورهان سلییل به عنوان رهبر اصلی منصوب شد و او هنوز هم دارای این مقام میباشد.
این شهرستان دارای چند سالن تیاترمیباشد که در اجرا ارکسترها همکاری دارند، اما این کار را به طور عمده مرکز فرهنگی آنتالیا که در کنار پیرامید پارک ( در نزدیکی بازار میگروس ) میاشد انجام میدهد که در آن کنسرت ها به طور منظم انجام میشوند و از ماه سپتامبر تا پایان ماه می اجرا وجود دارد. این برنامه ها یک استراحت برای فصل تابستان خواهد بود، اگر چه ممکن است، در مکانهای دیگر مانند منطقه باستانی آسپندوس، تیاترها یکی بهتر از دیگر انجام شوند.
همچنین تور ارکستر در شهرهای نزدیک مانند بوردور، دنیزلی، اوساک و اسپارتا به طور خاص انجام میشود و برای مخاطبان جوان، گوش دادن به موسیقی کلاسیک اعم از کلاسیک های قدیمی ومعروف و همچنین ترکیبی از موسیقی کلاسیک جدید، به خصوص اجرا از آهنگسازان ترکیه ، الهام بخش خواهد بود. در برخی موارد به نوازندگان جوان مشتاق در این شهرها به عنوان بخشی از توسعه آموزش موسیقی اجازه داده می شود با ارکستر تمرین کنند.
همچنین این ارکستر با دعوت از رهبران و نوازندگان مشهور از ترکیه و سراسر جهان به آنها این اطمینان را خواهد داد که طیف گسترده ای از مخاطبان و مجربین موسیقی در این برنامه ها شرکت خواهند کرد. موضوعات هفته به هفته متغییر میباشد، این برنامه ها می تواند به سبک کلاسیک سنتی مانند بتهوون و درهفته های بعدی موضوعات پاپ و پس از آن شاید یک اجرا به صورت تک خوانی از رویدادهای هفته باشد. شرکت در این برنامه ها باعث می شود تا بتوانید انرژی خوبی دریافت کنید و اگر شما به آثار کلاسیک سنتی علاقه چندانی ندارید، بررسی برنامه ها میتواند ایده خوبی، برای لذت بردن از دیگر برنامه ها باشد. بلیط این برنامه ها با قیمت باور نکردنی بسیار ارزان، فقط 10 لیر ترکیه، قطعا یک گزینه قابل قبول برای یک شب به یاد ماندنی در آنتالیا خواهد بود.
     
اکتبرفست در آنتالیا
جشنواره اکتبر(اکتبرفست) در سال 2009 در آنتالیا آغاز شد و در ابتدا در کنار پارک آکتور، مقابل مرکز خرید میگروس بزرگ واقع در کنییالتی به نمایش در آمد. حضور بیش از 20،000 نفر در طی سه روز نمایش موفقیت بی نظیری بود. در سال 2011 این فستیوال به مکان دیگری به نام بومی پارک پیرامید انتقال پیدا کرد. این مکان در فاصله بسیار نزدیک به میگروس قرار گرفته است و نام خود را از هرم شیشه ای که در ورودی پارک قرار دارد گرفته است. در سال گذشته بیش از 90،000 نفر در این فستیوال حضور پیدا کرده اند.
اگر چه شما ممکن است انتظار یک موسقی کاملا آلمانی را داشته باشید - کارکنان بار لباسهای سنتی آلمانی را پوشیده و برای غذاهای ساده سوسیس سرو میکنند- اما موسیقی کاملا به سبک موسیقی آلمانی است. برگزار کنندگان گروه های موسیقی از سراسر اروپا بر این باورند که این فستیوال به نزدیک شدن فرهنگهای مختلف کمک میکند. آنتالیا به یک مکان دوست داشتنی برای تعطیلات تفریحی شناخته شده برای آلمانی ها و سایر ملل تبدیل شده است و این فستیوال بخشی از یک فضای دلپذیر در آنتالیا است.
این جشنواره به یک رویداد بسیار سازمان یافته و حرفه ای تبدیل شده است. همه کسانی که در این جشنواره حضور دارند شخصا از آن به همان اندازه که در یک کلوپ همراه با موسیقی زنده و
 
نوشیندیهای الکلی شاد هستند، میتوانند از این مکان لذت ببرند، لازم به ذکر است دراینجا نوشیدنیهای الکلی قوی سرو نمیشد و تنها آب جو در دسترس است. فراموش نکنیم که نوازندگان این جشنواره موسیقی که زمانی را با جمعیت مشتاق گذرانده اند بدون شک پس از بازگشت به کشورشان با در اختیار گذاشتن اخبار و اطلاعات وهمچنین مهمانوازیهای مردم خونگرم آنتالیا، آنها را مشتاق به دیدن کشور ترکیه میکنند. جشن اکتبر یک رویداد بزرگ در تقویم آنتالیا است و چگونگی استقبال خوب مردم محلی و گردشگران را، از این رویداد هر ساله نشان میدهد. امیدواریم این جشنواره همچنان به کار خود ادامه دهد و مورد استقبال قرار گیرد.

     

پاسخگویی آنلاین توسط اپلیکیشن های زیر
    
با ما در شبکه های اجتماعی زیر همراه باشید


مراکز گردشگری
مکانهای تاریخی ‹
برنامه های فرهنگی ‹
سرگرمی ها ‹
هتلها ‹
اطلاعات پرواز ‹

لینک های مهم        
خانه ‹       
درباره ما ‹       
لیست املاک ‹       
امور مهاجرتی ‹       
تماس با ما ‹       

درباره ما
آی پی اس ترک شرکت بین المللی املاک در شهر آنتالیای ترکیه است. این شرکت ساختمانی و آژانس املاک و مستغلات، در زمینه های مشاورین املاک، ثبت شرکت، اخذ اقامت، نظارت و اجرا، پیمانکاری و نقشه کشی فعالیت دارد.
Copyright © 2017 IPS Türk ! All rights reserved.